AŞK HİKAYEM DÜŞMÜŞ

TARİH

31 MART CUMA

SAAT

20:30


Ceplerinizi kontrol edin! Çünkü aşk hikayeniz bir yerlerde düşmüş olabilir.

Ödüllü yazar Ahmet Sami Özbudak’ın yazdığı ve ödüllü yönetmen Emrah Eren’in yönettiği Tiyatro Hayali’nin ilk hayali “Aşk Hikayen Düşmüş” oyunu, hiç kavuşmamış iki aşığın uzaktan uzağa oynadığı oyunlara tanıklık etmemizi sağlıyor. Parmak boyunda insanlar, kanatlı müzisyenler, hayaletler ve ışıklı yollar onları bir araya getirir mi? Bu aşk hikayesi aşıkların birlikte çocuk olduğu, zaman zaman birlikte delirdiği bir bahçeyi gösteriyor bize.

Bu anlattığımız iki kişilik bir aşk hikayesi, aslında pek çok kahramanın yer aldığı ve büyükler iyi uyusun diye yazılmış bir masal. Kahramanlarımız ”kadın” ve ”erkek” birbirlerine aşıktır ama henüz karşılaşmamışlardır. Bir anlamda birbirlerinin büyük aşkıdır, hatta onlar birbirlerinin ruh eşidir. Evren onları bir araya getirirse muhteşem bir aşk masalı armağan edilecektir. Dünya’ya. Peki tam tersi olursa, onlar için hikaye daha zorsa, birbirlerinden çok uzaklara düşmüş ve hatta karşılaşmaları imkansızsa. Yine de aşk devam eder mi? Arada koca bir okyanus ya da yıllar olsa yine de aşk kalır mı bünyede? İki ruh eşi ayrı hayatlar içinden de sürdürebilir mi hikayeyi?

İşte bu sorulara cevaplar aradığımız hikayenin oyuncuları Ayça Koyunoğlu ve Fatih Koyunoğlu’nun yönetmen Emrah Eren ile birlikte kurduğu Tiyatro Hayali’nin ilk oyunu olacak “Aşk Hikayen Düşmüş”

Bu sonu gelmeyen neşeli masalı izlerken belki siz de cebinizde unuttuğunuz aşkı hatırlayacaksınız.. Kim bilir? Şimdi koltuğunuza oturup sahneye bakın, çıkarken ceplerinizi kontrol edin, düşlediğiniz aşk hikayeniz bir yerlerde düşmüş olabilir. Dünya’nın herhangi bir yerinde sizin bir ruh eşiniz varsa ve farkında olmadan onunla aynı oyunu oynuyorsanız, gökyüzüne bakınca aynı şeyleri görüyorsanız, bir şarkı çalarken aynı yerde gözleriniz doluyorsa…

Siz böyle bir aşka inanır mısınız?

Yazan : Ahmet Sami Özbudak
Yöneten : Emrah Eren
Oyuncular : Ayça Koyunoğlu , Fatih Koyunoğlu
Dekor ve Kostüm Tasarımı : Merve Yörük
Işık Tasarımı : Uğur Aksu
Müzik : Deniz Bayrak
Afiş Tasarımı : Ethem Onur Bilgiç
Oyun Fotoğrafları : Emre Mollaoğlu
Yönetmen Yardımcısı : Ahmet Balta
Reji Asistanı : Delal Yıldırım
Sahne Amiri : Yasemin İşcan
Sosyal Medya ve İletişim : Emirhan Savaş
Organizasyon : Basamak Yapım

2 Perde / 110 Dk.